Szkolny Dzień Europejski

Obchody Szkolnego Dnia Europejskiego stały się tradycją w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Roztoce. W tym roku świętowaliśmy 29 kwietnia 2016r., pod hasłem: „Mamy marzenia do spełnienia".

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Dobromierz Pan Jerzy Ulbin, członkowie Rady Gminy, Pani sołtys z Roztoki oraz członkowie Rady Rodziców.

Jak co roku uczniowie zaskoczyli nas pomysłowością oraz zaangażowaniem. Nie zabrakło zabawnych przebieranek, pomysłowych prezentacji wylosowanych państw. Prawdziwą ucztą były smakowite potrawy z różnych zakątków Europy, które przygotowano do degustacji.

Idea Dnia Europejskiego łączy rozrywkę z nauką, więc zmagania klas prezentujących ciekawostki na temat wylosowanych państw oceniało jury. Zasiedli w nim: p.Justyna Wójtowicz, p. Małgorzata Serafin, p. Dorota Ekiert, p. Agnieszka Jaworska oraz p. Ewa Gdowska. W kategorii „Szkoła Podstawowa" zwyciężyła klasa 6, prezentująca Finlandię, miejsce drugie zajęła klasa 5, prezentująca Portugalię oraz miejsce 3 klasa 4 prezentująca Chorwację.

W kategorii „Gimnazjum" zwyciężyła klasa IIIa, prezentująca Holandię, miejsce II klasa IIb, prezentująca Włochy, klasa IIa zajęła miejsce III a prezentowała Czechy.
Odbył się również konkurs „Mam Talent". Zwyciężył Kornel Skowron, uczeń klasy 5, który zaprezentował swoje umiejętności gry na keyboardzie. Miejsce II zajęła Patrycja Lichota a miejsce III Patrycja Grzelec; obie uczennice zaprezentowały swój talent muzyczny.

W konkursie uczestniczyli również: Łucja Brzeżańska i Natalia Piechura (taniec), Kacper Suchojad (układanie kostki Rubika na czas), Natalia Kaniecka i Natalia Żelazny (odważnie zaprezentowały elementy karate), Martyna Marciniak, Julia Mazurkiewicz oraz Małgorzata Szyrner (taniec).

Na zakończenie Dyrektor Pan Dariusz Fica podziękował wszystkim uczniom i wręczył pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.